Pióro Montblanc James Dean 1931 2018

Marka Montblanc
Indeks 117892

James Byron Dean (1931-1955) był amerykańskim aktorem i kulturową ikoną buntu i wyobcowania społecznego nastolatków, czego przykładem jest tytuł jego najsłynniejszego filmu "Rebel Without a Cause" (1955), w którym zagrał jako niespokojny nastolatek Jim Stark.

Stalówka: M - średnia
Ilość
favorite_border

Producent:

Montblanc

Model:

James Dean - 117892 - Edycja limitowana

Stalówka:

Stalówka z 18K złota ma wygrawerowaną flagę wyścigową, pokryta rodem

Dostępne szerokości stalówki:

M - średnia

Korpus:

Pióro jest nawiązaniem pasji Deana do szybkich samochodów. Srebrny korpus jest wygrawerowany wzorem przypominającym chłodnicę  w Porsche 550 Spyder, samochodzie Deana, którego pieszczotliwie nazwał "Little Bastard".

Z boku pióra wygrawerowane zostało motto życiowe Deana: "Marz tak, jakbyś miał żyć wiecznie. Żyj tak, jakbyś miał umrzeć dziś."

Kontrastująca skuwka wykonana została z cennego drewna grenadilla, Kształt  zainspirowany jest nożem, Jamesa Deana użytym w filmie Buntownik bez powodu, gdy walczy z gangiem. Klips przypomina lufę strzelby Jetta Rinka z filmu "Olbrzym", z 1956 roku. Nabój z karabinu był inspiracją dla intarsji na skuwce pióra. Na czubku skuwki znajduje się logo Montblanc. Obok logo na ciemnym pasku z rutenu wygrawerowane zostały daty urodzenia i śmierci Jamesa Deana

Skuwka jest wygrawerowana na wzór banknotu dolarowego. Odnosi się to do roli, jaką odegrały pieniądze na innej legendarnej scenie filmowej ze Wschodu Edenu.

Na stożku znajdują się geograficzne współrzędne miejsca, w którym Dean miał wypadek samochodowy oraz miejsce jego pamięci znane obecnie jako James Dean Memorial Junction.

Ta edycja jest limitowana do 1931 sztuk w odniesieniu do roku urodzenia.

System napełniania:

Tłokowy

Inne:

Edycja limitowana z serii "Great Characters" - 1931 sztuk

Nowy
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.

Zobacz także