Nowe produkty

Promocje

Historia marki

Informacja

eRaty Santander Consumer Bank

Zegarek Hamilton

Hamilton to amerykańska firma, która ze względu na wysoką jakość tworzonych zegarków oraz na wykorzystanie szwajcarskiego kwarcowego mechanizmu, wpisana jest na listę Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego. Obecność na niej to gwarancja, że zegarek Hamilton oferuje luksusowe i wyjątkowe zegarki o szwajcarskiej precyzji. Droga do osiągnięcia tego poziomu była dosyć długa i złożona. Wszystko zaczęło się w 1893 roku wraz z powstaniem pierwszej siedziby przedsiębiorstwa w amerykańskim stanie Pennsylvania. W pierwszym latach Hamilton tworzył precyzyjne oraz niezawodne zegarki kieszonkowe, który cieszyły się ogromną popularnością wśród kolejarzy oraz innych pracowników przemysłu kolejowego. Wybuch wojny sprawił, że zegarek Hamilton wkroczył do wojskowości, służąc żołnierzom na froncie, pozwalając im dokonywać dokładnych pomiarów. Ciężkie warunki, w jakich miały sprawdzać się czasomierze, wymuszały na projektantach korzystanie z najwyższej jakości materiałów, które przetrwają każde warunki. Tak jest po dziś dzień – wszystkie modele z klasycznych, jak i nowych kolekcji cechują się wyjątkową wytrzymałością.

zegarek hamilton
na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 108 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 108 elementów
zegarki marki hamilton

Zegarek Hamilton i jego ponadczasowy styl

Po I wojnie firma zaczęła prężnie się rozwijać. Na rynku zaczęły pojawiać się luksusowe modele, kierowane do klientów poszukującej najwyższej klasy zegarków. Kolejny wielki światowy konflikt to lata prosperity dla firmy, która wypuściła wtedy dwa słynne modele „21” oraz „22” Hamilton. Zegarki były zaprojektowane dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, dlatego cechowały się ogromną wytrzymałością, posiadały dwudniową rezerwę chłodu, a do tego działały precyzyjnie. Dziś te modele mają dużą wartość kolekcjonerską. Nie tylko tworzono je ze srebra lub złota, ale też grawerowano na nich napisy, takie jak „US Army”.

Zegarki Hamilton – precyzja i dokładność

Prawdziwym przełomem stały się lata 50.. Pojawił się wtedy model Ventura – pierwszy naręczny zegarek firmy zasilany baterią. O jego wyjątkowości świadczy kształt, który przypomina nieregularnego trójkąta. Ten zegarek Hamiltona uwielbiany był przez Elvisa Presleya, który zakładał go na co dzień, a nawet zagrał w nim w filmie „Blue Hawaii”. Teraz Ventura powraca w wielkim stylu, podobnie jak inne, słynne modele. Jest to część strategii Hamiltona, który nadaje nowoczesny wygląd klasycznych modelom, usprawnia ich funkcjonalność oraz odświeża mechanizmy. Zegarki tworzone są ze złota i srebra, niekiedy zdobione są diamentami. Większość z nich opiera się na szwajcarskim mechanizmie kwarcowym.