Pióro Montblanc Elvis Presley Limited Edition 1935 2020

Marka Montblanc
Indeks 125507

Edycja Limitowana Great Characters poświęcona królowi Rock and Rolla- Elvisowi Presley'owi, człowiekowi, który dał światu niezastąpione hity, takie jak „Hound Dog”, „love me tender”, „Jailhouse Rock” i „Heartbreak Hotel”, a także ponad setkę przebojów ponad 1300 koncertów i 31 filmów fabularnych. Pióro nawiązuje do wielkiej miłości Elvisa do amerykańskiej motoryzacji oraz ekstrawaganckich strojów.

Ilość
favorite_border

Producent:

Montblanc

Model:

Elvis Presley - 125507

Stalówka:

Wykonana ze złota Au 585 pokryta rodem, z wygrawerowaną sylwetką artysty oraz tytułem jednego z największych przebojów Elvisa Presleya - „Jailhouse Rock”

Dostępne szerokości stalówki:

M - średnia

Korpus:

Ogólny kształt pióra ma postać świecy zapłonowej. Teksturowany korpus jak i skuwkę wykonano z metalu, pokrytego platyną. Są też liczne nawiązania do amerykańskiej motoryzacji, której wielkim fanem był Elvis. Zakupił on ponad 300 samochodów, z których większość została przez niego rozdana w formie prezentów, szczególnie zaś lubił silniki V8 i sposób, w jaki one "mruczały". Odzwierciedlone jest to w pozłacanym klipsie w kształcie litery V wraz z 8 otworami, oraz grawer słynnego cytatu: "ambicja jest snem z silnikiem V8" znajdujący się w dolnej części korpusu. Górna część na klipsie została natomiast ozdobiona inicjałami EP, które stylizowane są na wzór okularów przeciwsłonecznych noszonych przez Elvisa. Skuwka pokryta jest lakierem, a znajdujący się na niej motyw przeniesiony został z kultowego stroju "Alohe Eagle Suit" w którym Elvis Presley występował w 1973 roku. Wzór nawiązuje do symboli Stanów Zjednoczonych. Symbol orła składa się z mozaiki dającej to niepowtarzalny efekt trójwymiarowości. Na szczycie skuwki umieszczono logo firmy Montblanc, w które wpasowano stylizowane logo artysty. 

System napełniania:

Tłokowy

Inne:

Edycja limitowana - "Great Characters" - ograniczona do 1935 sztuk, aby upamiętnić rok narodzin Elvisa Presleya

Nowy
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.

Zobacz także