Nowe produkty

Promocje

Historia marki

Informacja

eRaty Santander Consumer Bank

Zegarki Breitling

Breitling, to jedna z czołowych dziś firm specjalizujących się w produkcji specjalistycznych i luksusowych zegarków. Przedsiębiorstwo swoją nazwę zawdzięcza nazwisku właściciela, który założył je w 1884 roku w Szwajcarii. Pierwszy zegarek Breitling pojawił się na rynku w 1915 roku. Wcześniejsza działalność firmy skupiała się na lotnictwie, czyli na branży, która jest nierozerwalnie związana z jej rozwojem oraz unikatowymi i przełomowymi projektami czasomierzy. Produkty marki to połączenie najlepszej jakości, luksusowych materiałów, dużej praktyczności oraz unikatowego stylu. Na początku XX wieku Leon Breitling stworzył jedyny w swoim rodzaju i innowacyjny jak na tamte czasy zegarek z chronografem. Jest to mechanizm do precyzyjnego pomiaru czasu, działający podobnie do stopera. Breitling produkując zegarki, skupił się na tym, by chronograf dało się uruchomić oraz zatrzymać w dowolnym momencie. Takie rozwiązanie służy między innymi do dokonywania dokładnych obliczeń i szybko stało się popularne w lotnictwie. Tym bardziej, że po śmierci założyciela, rodzinny biznes przejął syn, który skupił się na udoskonaleniu czasomierzy, tworzonych dla lotnictwa.

zegarek breitling
na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 349 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 349 elementów

Słynne zegarki Breitling – kultowe modele czasomierzy

Praktyczność i wysoka jakość zegarków sprawiła, że piloci z ochotą zabierali je na loty, mierząc dzięki nim wysokość, czas pozostały do końca lotu czy przebytą odległość. Pomimo upływu lat, modele z chronografem nie traciły na swojej aktualności. Przełom przyniosły lata 60., kiedy to na rynku pojawiły się nowe produkty od Breitling, zegarki Navitimer oraz Navitimer Cosmonaut. Dawały one jeszcze precyzyjniejsze możliwości pomiaru, były wygodne, podręczne i sprawdzały się na dużych wysokościach. Drugi ze wspomnianych modeli poleciał nawet na księżyc, służąc amerykańskiemu astronaucie Scottowi Carpenter. Inne słynne modele, które łączą w sobie luksus i funkcjonalność, to między innymi Deep Sea, World oraz Emergency. Pierwszy z nich zapewnia wodoszczelność, nawet do 1500 m, można w nim swobodnie pływać. Drugi to zegarek Breitling dedykowany podróżnikom. Na jednej tarczy pokazuje godziny z 4 różnych stref czasowych. Ostatni czasomierz – Emergency – zapewnia bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Za jego pomocą można wezwać wsparcie. Wyposażony jest w nadajnik z antenką, umożliwia komunikowanie się poprzez fale radiowe. Dla uczczenia rocznicy założenia firmy, teraz na rynek powrócił słynny, udoskonalony zegarek Chronomat.

zegarki marki breitling
zegarek na ręce

Zegarek Breitling i jego prestiżowy wygląd

Słynna marka przez lata wypracowywała sobie pozycję, którą obecnie zajmuje. Tworzy zegarki, które są niezawodne w każdej sytuacji. Projektanci nowych modeli nie zapomnieli przy tym o unikatowym wyglądzie. Dzięki nim, te kultowe już czasomierze cechują się charakterystycznym, rozpoznawalnym, ale i eleganckim designem. Breitling, to zegarki o wyrazistych, niekiedy kontrastowych barwach. Wyróżniają się za sprawą dużych i czytelnych cyfr oraz połączenia czerni z soczystymi kolorami. Szykowne, złote lub srebrne modele, to propozycja dla osób ceniących luksus oraz najwyższą jakość. Te zegarki mają delikatniejsze tarcze, ale ich obudowa przyciąga wzrok. Zegarek Breitling wykonany jest z najszlachetniejszych materiałów. Obok stali nierdzewnej i naturalnej skóry pojawia się srebro czy 18-karatowe różowe złoto. Czasomierze wyposażone są często w mechanizm automatyczny oraz zabezpieczone są szafirow hiddenym szkiełkiem i posiadają metalowy lub skórzany pasek, który zapewnia wyjątkową wygodę.