Pióro Montblanc Honore de Balzac 2013

Marka Montblanc
Indeks 109293

Pióro z serii "Pisarze" - Balzac, poświęcone autorowi ponad 100 powieści z cyklu "Komedia ludzka". Korpus wykonany jest aby odzwierciedlić fason i kolor fraka i spodni noszonych przez paryskich elegantów. Pierścienie na skuwce pióra odnoszą się do różnych klas społecznych. Na stalówce wygrawerowano inicjały, którymi Balzac parafował swoje pisma.

Stalówka: M - średnia
Ilość
favorite_border

Producent:

Montblanc

Model:

Honore de Balzac - 109293

Stalówka:

Rodowana, dwukolorowa z 18 kt. złota, z wygrawerowanymi inicjałami, którymi Balzac parafował pisma jako pisarz, drukarz i wydawca

Dostępne szerokości stalówki:

M - średnia

Korpus:

Korpus pióra wykonany jest z cennej, czarnej żywicy, polakierowanej na szary kolor w taki sposób aby odzwierciedlić fason i kolor strojów noszonych przez Paryżan. Balzac był wielbicielem spacerów po Paryżu i jego nieodłącznym atrybutem była bogato zdobiona laska. Zdobienia te odzwierciedla clip pióra na którym umieszczono turkusy w tak charakterystycznym wzorze. Pierścienie na skuwce pióra odnoszą się do różnych klas społecznych. Górny - pozłacany, reprezentuje szlachtę, środkowy - platynowany, burżuazję a dolny na korpusie prosty - niższe warstwy społeczne.

System napełniania:

Tłokowy

Inne:

Edycja limitowana. Każde pióro tej edycji jest ozdobione podpisem pisarza

Nowy
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.

Zobacz także