Pióro Montblanc Patron of Art Homage to Victoria 2022

Marka Montblanc
Indeks 127847

Każdego roku od 1992, Montblanc uhonorował wpływowego mecenasa sztuki od starożytności do 20 wieku, z limitowaną edycją instrumentu piśmienniczego. Każda limitowana edycja Patron of Art podkreśla przekonanie Montblanc, że sztuka i kultura są istotną częścią każdego dobrze prosperującego społeczeństwa i mogą rozkwitać tylko dzięki wsparciu oddanych mecenasów. Dla swojej 30-tej (1992 - 2022) i ostatniej edycji, Montblanc stworzył podwójną edycję, świętując życie i spuściznę brytyjskiej monarchini Wiktorii i jej małżonka Alberta.

Ilość
favorite_border

Producent:

Montblanc

Model:

Edycja "Patron of Art" - Homage to Victoria 4810 - 127847

Stalówka:

Ręcznie wykonana stalówka z litego złota Au 750, pokryta szampańskim złotem, jest ozdobiona stylizowaną różą, która symbolizuje królową Wiktorię, która do dziś jest pamiętana jako "Róża Anglii".

Dostępne szerokości stalówki:

M - średnia

Korpus:

Ten instrument piśmienniczy zaznacza wczesne lata królewskiej pary z korpusem w perłowo-białym lakierze, symbolem czystości i młodości, oraz skuwką ozdobioną tradycyjnym wiktoriańskim wzorem, jak również splecionym monogramem "V&A", w którym para lubiła łączyć swoje inicjały.

Edycja dedykowana Wiktorii zawiera czapkę w półprzezroczystym miętowo-zielonym lakierze, jednym z jej ulubionych kolorów do noszenia. Dekoracyjny wzór widoczny pod lakierem czapki jest inspirowany ogrodzeniem otaczającym Pomnik Alberta w Ogrodach Kensington w Londynie. Czapkę zdobi królewsko-niebieska korona i emblemat Montblanc z żywicy szlachetnej. Słowa "I will be good" wygrawerowane są na pierścieniu skuwki. Kształt klipsa inspirowany jest jej berłem z zielonym kamieniem nawiązującym do jej pierścionka zaręczynowego od Alberta.

System napełniania:

Tłokowy

Inne:

Edycja limitowana - 4810 sztuk, co reprezentuje wysokość góry Mont Blanc w metrach.

Nowy
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.

Zobacz także