Nowe produkty

Promocje

Historia marki

Informacja

eRaty Santander Consumer Bank

Rotomaty Designhütte

W tej kategorii prezentujemy szeroki wybór najlepszych rotomatów znanej i cenionej firmy Designhütte. Są to ekskluzywne akcesoria do zegarków, które w dzisiejszej rzeczywistości powinien posiadać każdy mężczyzna – pewny siebie, inteligentny, stylowy i świetnie ubrany, ceniący innowacyjne rozwiązania technologiczne i lubiący otaczać się wyjątkowymi, funkcjonalnymi gadżetami. Zakup rotomatu dobrej marki powinien rozważyć każdy, kto używa zegarka nieregularnie lub posiada więcej niż jeden czasomierz. Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z zakupu zegarka kwarcowego i decyduje się na zegarki mechaniczne. To prestiżowy sprzęt, który wymaga prestiżowego akcesorium w postaci dobrego rotomatu. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami od Designhütte.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 27 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 27 elementów

Działanie rotomatów

Czym tak naprawdę jest rotomat? Jest to zasilane z baterii lub sieci elektrycznej urządzenie stworzone do przechowywania zegarków z automatycznym naciągiem (mechanicznych) oraz do ich sprawnego nakręcania. Te ekskluzywne gadżety są stosowane w co najmniej dwóch przypadkach – jeśli właściciel automatycznego zegarka akurat nie nosi go ze sobą albo posiada on co najmniej dwa zegarki i zamienia je według uznania. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne, jeśli czasomierz ma nieco bardziej złożoną konstrukcję i dodatkowo wyposażono go w inne funkcjonalności – na przykład kalendarz.

Działanie urządzenia jest proste. Każde urządzenie rotomat posiada co najmniej jedno miejsce na czasomierz. Zegarek znajdujący się w rotomacie musi zostać dobrze ułożony, a sam rotomat musi zostać szczelnie zamknięty przed uruchomieniem urządzenia. Włączenie rotomatu rozpoczyna proces nakręcania zegarka umieszczonego na odpowiednim miejscu Odbywa się to przez obracanie się wokół własnej osi o 360 stopni w ustalonych cyklach. Skutkuje to systematycznym nakręcaniem sprężyny napędowej. Rotomat symuluje ruch ręki, dzięki czemu delikatnie wprawia w ruch mechanizmy w zegarku. Im bardziej zaawansowany technologicznie model, tym więcej obsługiwanych przez niego programów i możliwości obrotu.