Nowe produkty

Promocje

Historia marki

Informacja

eRaty Santander Consumer Bank

Zegarki Longines

Historia marki Longines sięga 1832 roku. Wtedy to Auguste Agassiz założył pierwszą siedzibę firmy w jednej ze szwajcarskich miejscowości. W ciągu kilkudziesięciu lat działalności zdobyła kilkanaście nagród na wystawach światowych. Longines i jej zegarki stały się synonimem wysokiej jakości, wyjątkowej precyzji oraz prawdziwego luksusu. Widownia i klientela pokochały czasomierze, bo wyróżniały się na tle innych propozycji oraz zachwycały każdym detalem. Wyrazem tego był wzrost popularności produkcji podróbek – niektórych odbiorców nie było stać na pełno jakościowe zegarki. Dlatego na znak oryginalności produktów, firma wprowadziła charakterystyczne logo w postaci uskrzydlonej klepsydry, które po dziś dzień sygnuje zegarki Longines.

Zegarki Longines
na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 104 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 104 elementów
zegarek longines

Longines, zegarki tworzone z pasji

Marka znana jest też jako pionier i innowator na wielu polach. Osiągnęła ten status projektując pierwszy cybernetyczny kwarcowy, elektroniczny zegarek na rękę oraz złożone i bardzo precyzyjne mechanizmy. Kolejnym sukcesem była końcówka XIX wieku, kiedy to Longines stworzyło zegarek dla księcia Abruzji Ludwika Amadeusza Sabaudzkiego z myślą o jego wyprawie arktycznej. Ekspedycja była bardzo udana, a mechanizmy szwajcarskiej marki sprawdziły się nawet podczas największych mrozów, pozwalając na dokonywanie precyzyjnych wymiarów.

Longines – innowacyjny i precyzyjny zegarek

Współpraca z odkrywcami i pionierami stała się krokiem milowym w produkcji luksusowych oraz prestiżowych, profesjonalnych zegarków. W historii zegarmistrzostwa doskonale zapisał się między innymi model Lindbergh. Nazwano go tak na cześć pilota, który jako pierwszy przeleciał Atlantyk. Z jego pomocą powstały innowacyjne modele Longines. Zegarki, które były wyposażone w precyzyjny chronometr i świetnie sprawdzały się w specjalistycznych zadaniach lotniczych – mierząc wysokość, szerokość geograficzną oraz pomagając ustalić pozycję samolotu. Precyzja, jakość i luksus Longines zostały też docenione podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Oslo w 1952 roku. Firmie zlecono mierzenie czasu podczas zawodów i marka zajmowała się tym przez kilkanaście lat. Obecnie Longines, tworzy zegarki dla osób, które oczekują czasomierzy najwyższej klasy, które nie tylko podkreślą profesjonalizm i elegancję, ale też staną się wyjątkową ozdobą oraz sprawdzą się w każdej sytuacji. Współczesne modele powstają ze srebra, złota i metali szlachetnych oraz skóry naturalnej. Cieszą się uznaniem aktorów, celebrytów, naukowców, polityków, a nawet papieży. Wśród osób, które nosiły zegarki Longines są: Albert Einstein, Ronald Reagan, J.K. Kennedy, Franklin D. Roosvelt, Richard Nixon, Michaił Gorbaczow, Frank Sinatra, a nawet Pius XI i Pius XII.