Nowe produkty

Promocje

Historia marki

Informacja

eRaty Santander Consumer Bank

Zegarek IWC

IWC (International Watch Company) to szwajcarska firma o amerykańskim rodowodzie. Założył ją Amerykanin Florentino Ariosto Jones, który postanowił wykorzystać swoje doświadczenie zegarmistrzowskie i połączyć je ze szwajcarską precyzją. Pierwszy zegarek IWC wymagał lat pracy Florentino oraz jego wspólnika. Przedsiębiorstwo założone w 1868 roku, pierwszy ekskluzywny model wypuściło w 1885 model. Był innowacją i awangardą jak na XIX wiek. Nie posiadał wskazówek. Zamiast nich pokazywał godzinę w dwóch okienkach. IWC zapisało się w historii jako firma wykorzystująca złożone i skomplikowane mechanizmy. Już w 1890 roku pojawił się model złożony z 1000 elementów. Wojenna zawierucha skierowała uwagę twórców IWC na potrzeby pilotów. Z myślą o nich powstał Mark IX, czyli profesjonalny zegarek IWC dla lotnictwa. Był wytrzymały, odporny na wstrząsy, na wibrację, wpływ pola magnetycznego, jak i na zmiany wysokości oraz temperatur. Firma nadal kontynuuje produkcję solidnych zegarków, które sprawdzają się w każdych warunkach.

zegarek iwc
na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 105 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 105 elementów
zegarki marki iwc

Niezniszczalne oraz luksusowe zegarki IWC

Amerykańsko-szwajcarska marka odnosiła kolejne sukcesy. Modele zegarków Aquatimer oraz Ingenieur po dziś dzień uznawane są na prawdziwy popis zdolności zegarmistrzowskich. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla nurków i sprawdza się w wodzie, na głębokości do 2000m. Drugi odporny jest na szkodliwy wpływ zmiennych temperatur. To właśnie ten produkt od IWC, zegarek Ingenieur towarzyszył Edmundowi Hillaremu podczas pierwszej wyprawy na Mount Everest zakończonej sukcesem. Był to 1953 rok. Kilkanaście lat później marka wypuściła pierwszy model zasilany baterią, był to Beta 21. Druga połowa XX wieku to kolejne majstersztyki zegarmistrzowskie. Jednym z nich był kultowy dzisiaj Da Vinci, który nadal jest niedościgniętym ideałem dla wielu innych firm. Ten zegarek IWC został wyposażony w wieczny kalendarz, który nie wymaga nastawiania nawet przez 500 lat, pokazuje też fazy księżyca oraz posiada precyzyjny stoper. Teraz nadal dostępny jest w sprzedaży. W znacznie udoskonalonej i unowocześnionej wersji. Dostępne są modele mechaniczne oraz hybrydowe. Z nowszych kolekcji dużą popularność zdobyły zegarki Grande Complication, które są wyposażone w skomplikowane mechanizmy.

IWC - więcej niż zegarek

Dla wielu kolekcjonerów klasyczne zegarki IWC to białe kruki. Pasjonaci czasomierzy szczególnie poszukują modeli wyposażonych w mechanizmy Jones czy Seeland. Nic dziwnego, zegarki od IWC to luksus, niezawodność, precyzja oraz elegancja.