• -600 zł

Pióro Montblanc Robert Louis Stevenson

Marka Montblanc
Indeks 129416

Pióro z serii "Pisarze poświęcone Robertowi Louisowi Stevensonowi, urodzonemu w Edynburgu w Szkocji w 1850 roku, który miał dwa wielkie pragnienia: wolność oraz oderwanie się od świata, w którym się znajduje. Dla niego te pragnienia zbiegły się w bezmiarze morza i życiu korsarzy, piratów i innych postaci który zasłynął na całym świecie jako autor klasycznej literatury przygodowej, w tym przede wszystkim wciągającej powieści “Wyspa skarbów” oraz thrillera “Dziwny przypadek doktora Jekylla i pana Hyde'a”.

5 300 zł
5 900 zł Oszczędzasz 600 zł
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 5 000 zł
Ilość
favorite_border

Producent:

Montblanc

Model:

Writers Edition Homage to Robert Louis Stevenson Limited Edition - 129416

Stalówka:

Ręcznie wykonana, z litego 14K złota posiada wygrawerowane, delikatne fale, oraz pseudonim autora, nadany mu przez Samoańczyka, „Tusitala”, co oznacza “gawędziarz”.

Dostępne szerokości stalówki:

F - cienka

Korpus:

Czarny korpus z żywicy jest ozdobiony wytłoczonymi krzyżami, oraz większym „X”, takim jak ten oznaczający położenie skarbu na mapie. Pierścień skuwki ozdobiony jest grawerowanym podpisem autora oraz datą publikacji jego pierwszego dzieła, “The Pentland Rising”, z 1866 roku. Kształt pióra tworzy wrażenie historycznej, wysuwanej lunety. Skuwkę wieńczy emblemat Montblanc z symbolem czaszki pośrodku. Poniżej znajduje się wygrawerowany napis “Under the wide and starry sky” („Pod szerokim i gwiaździstym niebem”), napisany w lustrzanym odbiciu na pokrytej platyną koronie, symbolizuje dwoistość natury ludzkiej opisaną w pracach Stevensona. Za klipsem pokrytym platyną, linie zbiegają się w różę wiatrów, a klips imituje kształt nagiela. Pionowe linie na skuwce przywodzą na myśl deski szkunera Hispaniola (statek w powieści “Wyspa skarbów”) oraz tradycyjną skrzynię morską Na skuwce wygrawerowane są również lata życia Roberta Louisa Stevensona - 1850–1894.

System napełniania:

Tłokowy

Inne:

Edycja limitowana z serii "Pisarze" - 10.000 sztuk

Nowy
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.

Zobacz także