Pióro Montblanc Napoleon Bonaparte 2021

Marka Montblanc
Indeks 127033

Pióro Montblanc z serii "Patroni sztuki" poświęcone Napoleonowi Bonaparte, postaci historycznej, której życie miało dalekosiężny wpływ na losy świata. Jego dziedzictwo przetrwało we wspaniałym stylu "architecture parlante"- słynnych paryskich budowlach wzniesionych za jego panowania. Pod jego rządami rozkwitały także inne dziedziny sztuki, jak malarstwo, rzeźba i sztuki dekoracyjne.

Ilość
favorite_border

Producent:

Montblanc

Model:

Napoleon Bonaparte - 127033

Stalówka:

W hołdzie Napoleonowi Bonaparte na ręcznie wykonanej stalówce z litego złota próby Au 750 znajduje się portret Napoleona z charakterystycznym dwurożcem.

Dostępne szerokości stalówki:

M - średnia

Korpus:

Ogólny projekt jest inspirowany stylem neoklasycznym. Wzór złotych pszczół na ciemnoniebieskim lakierze nawiązuje do tronu Napoleona w Fontainebleau, a na klipsie w kształcie miecza widnieje napoleońska litera "N". Grawerunki na czubku czapki - wieniec laurowy, korona cesarska i orzeł - nawiązują do insygniów koronacyjnych Napoleona. Nasadkę wieńczy godło Montblanc z cennej żywicy. Na końcu skuwki znajduje się czerwony kamień przypominający pierścień koronacyjny żony Napoleona, Józefiny.

System napełniania:

Tłokowy

Inne:

Edycja limitowana z serii "Patroni sztuki" - 4810 sztuk

Nowy
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.