Pióro Montblanc Patron of Art Homage to Albert 2022

Marka Montblanc
Indeks 127850

Każdego roku od 1992, Montblanc uhonorował wpływowego mecenasa sztuki od starożytności do 20 wieku, z limitowaną edycją instrumentu piśmienniczego. Każda limitowana edycja Patron of Art podkreśla przekonanie Montblanc, że sztuka i kultura są istotną częścią każdego dobrze prosperującego społeczeństwa i mogą rozkwitać tylko dzięki wsparciu oddanych mecenasów. Dla swojej 30-tej (1992 - 2022) i ostatniej edycji, Montblanc stworzył podwójną edycję, świętując życie i spuściznę brytyjskiej monarchini Wiktorii i jej małżonka Alberta.

Ilość
favorite_border

Producent:

Montblanc

Model:

Edycja "Patron of Art" - Homage to Albert 4810 - 127850

Stalówka:

Ręcznie wykonana stalówka z litego złota Au 750, z wygrawerowanym herbem Saksonii, nawiązującym do pochodzenia Alberta.

Dostępne szerokości stalówki:

M - średnia

Korpus:

Ten instrument piśmienniczy zaznacza wczesne lata królewskiej pary z korpusem w perłowo-białym lakierze, symbolem czystości i młodości, oraz skuwką ozdobioną tradycyjnym wiktoriańskim wzorem, jak również splecionym monogramem "V&A", w którym para lubiła łączyć swoje inicjały.

W edycji dedykowanej Albertowi półprzezroczysty lakier w kolorze burgundowym na skuwce przywołuje kolory Brytyjskiego Munduru Feldmarszałka noszonego na jego ślubie. Geometryczny, schodkowy kształt nawiązuje do charakterystycznego neogotyckiego szczytu schodkowego Chloss Rosenau, Domu Dziecka Alberta. Kształt skuwki inspirowany jest kopułą Pałacu Kryształowego, natomiast na pierścieniu wygrawerowane jest motto “Teru und fest” (“Wierny i stanowczy”), które znajduje się na herbie Alberta. Na klipsie wykonanym w kształcie berła znajduje się czerwony kamień.

System napełniania:

Tłokowy

Inne:

Edycja limitowana - 4810 sztuk, co reprezentuje wysokość góry Mont Blanc w metrach.

Nowy
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.

Zobacz także