Pióro Montblanc Moctezuma I 888 Limited Edition

Marka Montblanc
Indeks 125468

Moctezuma I, wielki władca Imperium Azteków, koronowany w 1440 roku. Jego panowanie zapoczątkowało złoty wiek i ukształtowano znany nam dziś wizerunek państwa bogatego w kulturę i mitologię. Pod jego rządami rozkwitła stolica Tenochtitlán, dzisiejsze miasto Meksyk. Kolekcja Art Homage Moctezuma I jest dedykowana temu największemu władcy jednej z najbardziej wyjątkowych kultur w historii świata.

Ilość
favorite_border

Producent:

Montblanc

Model:

Moctezuma I 888 - 125468

Stalówka:

Ręcznie wykonana złota stalówka Au750/18K jest ozdobiona grawerem inspirowanym glifem Azteków dla miasta Tenochtitlán: trójramiennym kaktusem z królewskim diademem i dwoma zwojami.

Dostępne szerokości stalówki:

M - średnia

Korpus:

Ogólny wygląd pióra ze złotymi wykończeniami w kolorze szampana inspirowany jest narzędziem o nazwie - atlatl, do rzucania włócznią. Kształt stożka, udoskonalony młotkowym wykończeniem, oparty jest na azteckim nożu ofiarnym z obsydianowym ostrzem.
Kolory pióra - turkus i karmin, symbolizowały władcę i obecne były w jego strojach, podobnie jak charakterystyczny aztecki wzór. Korpus pióra pokryto lakierem w odcieniu turkusu, natomiast skuwkę – w obu kolorach. Klips w kształcie włóczni ma wygrawerowane pióro quetzala i zostało ozdobione zielonym jadeitem w kształcie trójkąta. Przednia część pióra wiecznego i stożek są wykonane ze srebra a oprawki w kolorze szampańskim z 18 karatowego złota. Godło Montblanc, wykonano z masy perłowej i osadzono w g tarczy słonecznej Azteków. Górny pierścień przedłużonej skuwki oraz górna część klipsa nawiązują do korony władcy oraz noszonej wówczas biżuterii.

System napełniania:

Tłokowy

Inne:

Edycja limitowana - 888 sztuk

Nowy
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.