Nowe produkty

Promocje

Historia marki

Informacja

eRaty Santander Consumer Bank

Zegarek Cartier

Cartier to firma wyrosła z pasji oraz stopniowej drogi ku mistrzostwu Louisa Francoisa Cartiera. Ten początkujący zegarmistrz już w wieku 28 lat założył swoje atelier, gdzie tworzył luksusową biżuterię oraz ekskluzywne, innowacyjne i wyjątkowe czasomierze. Zegarek Cartier to teraz luksus zamknięty w zgranym, eleganckim oraz dopracowanym w najmniejszym detalu opakowaniu. Założyciel firmy szybko zdobył uznanie wśród polityków, koronowanych głów, aktorów oraz artystów. Edward VII, książę Walii nazwał go nawet „jubilerem królów, królem pośród jubilerów”. Była to druga połowa XIX wieku, lecz tak jest po dziś dzień. Choć Cartier już nie żyje, to jego firma ma ogromną renomę.

zegarek marki cartier
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
zegarek cartier

Zegarki Cartier – uwielbiane przez gwiazdy

Zegarek Cartier noszony był przez: Johna Fitzgeralda, Jackie Kennedy, Lady Diane, Billa Clintona. Teraz produkty Cartier znajdują się też w kolekcjach Angeliny Jolie oraz Michelle Obamy. Francuska firma rośnie z każdym rokiem, poszerzając grono swoich klientów i wielbicieli. Światowa sława to zasługa kilku kultowych modeli zegarków oraz pewnych rozwiązań technicznych i designerskich, które stały się znakiem rozpoznawczym brandu. Przykładem jest zegarek Santos, który zapoczątkował modę na zegarek jako bransoletę. Podczas I wojny światowej popularność zdobył model Tank, który powstał z inspiracji przekrojem czołgu.

Zegarek Cartier – klasyka, które nie przemija

Cartier tworzy zegarki z kwadratową oraz okrągłą tarczą. Lecz ogromnym przełomem stało się wprow hiddenadzenie modelu tonneau, czyli tarczy o kształcie beczki. Inspiracją do tego projektu stała się francuska beczka na wino. Choć pomysł jest prosty, to jednak przyniósł wielkie korzyści marce i zgodnie z nim nadal powstaje wyjątkowy zegarek Cartier. O kolejne innowacje oraz zmiany w przedsiębiorstwie dba Carole Forestier-Kasapi, która miłość do czasomierzy wyniosła z domu rodzinnego. Pod jej okiem powstają wyjątkowe modele, które dedykowane są osobom poszukującym wysokiej jakości oraz luksusu. Wrażenie ekskluzywności potęgowane jest przez materiały używane do tworzenia zegarków. Jest to 18-karatowe różowe złoto, a także białe złoto, srebrno, stal nierdzewna i metale szlachetne. Zegarek Cartier może być zdobiony diamentami czy kryształkami. Całości dopełnia elegancka bransoleta wykonana z naturalnej, wyprawionej i polakierow hiddenanej skóry lub z metali. Czasomierze oparte są o mechanizm kwarcowy lub automatyczny, posiadają też szafirow hiddene szkiełko chroniące przed zarysowaniami oraz zapięcie na zatrzask lub na sprzączkę.