Informacja

Nowości

Promocje

eRaty Santander Consumer Bank

Pióra Montblanc

Pióra Montblanc

Pióra wieczne Montblanc

Mówi się, że każdy pisarz musi mieć swoje pióro. To fakt, że jako artysta potrzebuje narzędzia sprawczego, które jednak obecnie najczęściej zastępuje długopis lub częściej klawiatura komputera. Mimo wszyscy są tacy, którzy z pewną nostalgią powracają do tradycji, by znów dotknąć pióra. Marka Montblanc przygotowała niesamowite propozycje, które przypadną do gustu oczywiście nie tylko profesjonalnym pisarzom, ale i wszystkim tym, którzy po prostu mają słabość do tego rodzaju przyborów pisarskich.

pióra wieczne mont blanc
 • Pióro z serii "Patroni sztuki" poświęcone jednemu z najwspanialszych śpiewaków operowych na świecie. Korpus z czarnej i skuwka z białej żywicy szlachetnej to nawiązanie do fraka i koszuli Pavarottiego a zakończenie w czerwonym kwiecistym wzorze to symbol hawajskich koszul w jakich prezentował się poza sceną. Klips symbolizuje ulubiony szal tenora. Pięć...

 • Piękne pióro z serii "Patroni sztuki" poświęcone największemu na świecie producentowi fortepianów. Kolorystyką nawiąuje do instrumentów firmy Steinway. Korpus pokryty czarnym lakierem fortepianowym. Skuwka przedstawia opatentowane narzędzie służące do gięcia fortepianów. Na stalówce wygrawerowano podobiznę samego mistrza.

 • Pióro z serii "Pisarze", nawiązujące do autora powieści "Robinson Crusoe". Korpus z ciemnobrązowej żywicy nawiązujący do tratwy Robinsona, zdobiony ornamentami z oryginalnego wydania ksiązki. Klip w kształcie pióra, stalowka z 18kt białego złota z wygrawerowaną papugą Polly.

 • Edycja limitowana poświęcona księżnej Monaco. Wykonana z drogocennej żywicy w kolorze kości słoniowej z wykończeniami platerowanymi platyną. Klip pióra zrobiony w kształcie kobiecego naszyjnika zakończony różowym topazem. Na koronie skuwki wygrawerowano inicjały księżnej. Stalówka zrobiona zbiałego złota z otworem w kształcie serca.

 • Pióro poświęcone najwybitniejszemu artyście i wynalazcy włoskiego renesansu. Korpus wykonano z anodowanego aluminium, wykończenia będące nawiązaniami do szkiców Leonarda wyplaterowano platyną. Klip został ozdobiony złotym kołem a na złotej stalówce wygrawerowano nietoperza, będącego inspiracją lotni Da Vinci.

 • Pióro z serii "Patroni sztuki" dedykowane Księciu Mediolanu - Ludvico Sforzie, jednemu z najbardziej wpływowych władców renesansu i gorcemu zwolennikowi Leonarda da Vinci. Zostało wykonane ze srebra i pokryte czarnym lakierem, zdobionym motywami fresków da Vinci. Obsadka i klip nawiązują do architektury książecego zamku. Stalówka ozdobiona ornamentem...

 • 5 500zł

  Pióro z serii "Pisarze" - Balzac, poświęcone autorowi ponad 100 powieści z cyklu "Komedia ludzka". Korpus wykonany jest aby odzwierciedlić fason i kolor fraka i spodni noszonych przez paryskich elegantów. Pierścienie na skuwce pióra odnoszą się do różnych klas społecznych. Na stalówce wygrawerowano inicjały, którymi Balzac parafował swoje pisma.

  5 500zł
 • Edycja Specjalna Montblanc poświęcona księżnej Monaco. Wykonana z drogocennej żywicy w kolorze głębokiej purpury ze złoconymi wykończeniami. Klip pióra zrobiony w kształcie kobiecego naszyjnika zakończony różowym topazem. Na koronie skuwki wygrawerowano inicjały księżnej. Stalówka zrobiona ze złota z otworem w kształcie serca.

 • 4 500zł

  Pióro z serii "Pisarze" poświęcone Jonathanowi Swiftowi - twórcy "Podróży Guliwera". Korpus z czarnej żywicy szlachetnej ze zdobieniami w kształcie lin, jakimi w powieści liliputy obwiązały Guliwera. Nasadka przypomina 18-wieczny kapelusz głównego bohatera powieści, a na stalówce z 18kt białego złota wygrawerowano jego postać.

  4 500zł
 • 12 500zł

  Piękne pióro z serii "Patroni sztuki" dedykowane cesarzowi rzymskiemu Józefowi II, największemu reformatorowi i mecenasowi sztuki swoich czasów. Biało- czerwony lakier nawiązuje do barw narodowych Austrii a konstrukcja inspirowana jest herbem monarchy. Stalówka grawerowana z 18 kt złota.

  12 500zł
 • Pióro poświęcone włoskiemu pisarzowi, twórcy "Pinokia". Pióro przedstawia bohatera powieści i jego towarzyszy. Korpus wykonano z ciemnobrązowej żywicy szlachetnej doskonale komponującej się z pozłacanymi zdobieniami. Jak każde z tej serii widnieje na nim autograf pisarza.

 • 12 500zł

  Pióro poświęcone jednemu z najwybitnijszych reżyserów w historii filmu. Wygląd pióra nawiązuje do jego filmów: klips w kształcie noża mordercy z "Psychozy" czy wzór korpusu nawiązujący do tytułowgo "Zawrotu głowy". Korpus pióra wykonano ze strlingowanego srebra a stalówkę z 18kt białego złota ze szkicem autoportretu Hitchcocka.

  12 500zł
 • 10 500zł

  Piękne pióro z serii "Patroni sztuki" dedykowane rzymskiemu politykowi, patronowi takich poetów jak Wergiliusz czy Horacy. Lakierowany na biało korpus zrobiono na wzór rzymskiej kolumny. Skuwkę, zrobioną ze srebra zdobi wers "Ody do Maecenasa" Horacego. Klips natomiast wykonano na podobieństwo rzymskiego miecza.

  10 500zł
 • Pióro z serii "Patroni sztuki", będące hołdem dla życia i panowania Elżbiety I. Korpus wykonany z czarnej żywicy ozdabiają złote prążki symbolizujące szaty królowej. Stalówka z 18kt złota z wygrawerowanymi królewskimi insygniami. Na czapce umieszczono motto królowej "video et tacedo" (obserwuj i milcz).

 • Pióro poświęcone pisarzowi Markowi Twain. Odwołuje się do okresu życia pisarza, który spędził jako sternik na parowcu Missisipi. Konstrukcja  jest inspirowana przez rzeki, które miały trwały wpływ na twórczość Twaina. Faliste zakrzywione linie odzwierciedlają płytkie fale rzeki. Górna część przypomina komin parowca Missisipi.

 • Edycja Specjalna Montblanc poświęcona słynnej hollywoodzkiej aktorce Ingrid Bergman, kontynuuje linię „Diva” poświęconą w poprzednich latach innym legendom Hollywood - Grecie Garbo i Marlenie Dietrich.

 • 9 400zł

  Pióro z serii "Patroni sztuki" upamiętniające niemieckiego archeologa, znawce bliskiego wschodu. Pióro jest inspirowane tamtejszą kulturą. Zdobienia, przypominają bliskowschodnie freski. Pióro Max von Oppenheim wieńczy biały emblemat Montblanc zdobiony motywem Beduinów drobno wygrawerowany na powlekanej rodem stalówce z 18kt złota.

  9 400zł
 • 5 900zł

  Pióro z serii "Pisarze" - Thomas Mann - niemiecki prozaik i eseista, laureat literackiej nagrody Nobla za "Buddenbrooków" w 1929 roku. Pióro w kolorze czarnym z platynowanymi zdobieniami w stylu Art. Deco. Stalówka platynowana z 18 kt. złota z wygrawerowanym domem Buddenbrooków.

  5 900zł
 • Pióro wieczne z serii "Pisarze". G. B. Shaw - irlandzki dramaturg i prozaik, przedstawiciel dramatu realistycznego Jako pierwszy został laureatem literackiego Nobla oraz zdobywcą Oscara za scenariusz do filmu Pygmalion. Pióro nawiązuje do postaci z tej sztuki Elizy Dolittle (kwiaty na stalówce).

 • 9 900zł

  Pióro z serii "Patroni sztuki", będące hołdem złożonym królowi francuskiego renesansu. Umieszczone na piórze insygnia władzy królewskiej nadają mu majestatycznej elegancji. Korpus z brązowej żywicy przechodzi w klasycznie czarną. Stalówka z 18kt złota z wygrawerowanym symbolem francuskiego domu królewskiego. 

  9 900zł
 • Pióro z serii "Patroni sztuki" wykonane z czarnego grenadille, luksusowego drewna z południowej półkuli. Srebrny spinacz symbolizuje kulturę Indian, którą Humboldt poznawał na wyprawie południowoamerykańskiej. Stalówka dwukolorowa z 18 kt. złota , platynowana z wygrawerowanym sekstansem, ulubionym przyrządem badacza, bardzo pomocnego przy jego podróżach.

 • Firma Montblanc stworzyła limitowaną serię uwodzicielskich, eleganckich piór. Tylko 1901 sztuk. Jest to odniesienie do roku narodzin Marleny Dietrich. Indywidualny kształt korpusu pióra wiecznego jest pokryty jodełkowym wzorem gilosz, który tak bardzo uwielbiała. Klip ukoronowany ciemno-niebieskim szafirem o czworokątnym kształcie.

 • 3 100zł

  Pióro z serii "Donation" poświęcone włoskiemu dyrygentowi Arturo Toscanini. Pióro wykonane jest z czarnej laki wykończone platynowanymi elementami. Stalówka wykonana z rodowanego 18K złota. Klip w kształcie przypomina układ strun wiolonczeli. Na pierścieniu wygrawerowano podpis Maestro.

  3 100zł
 • 4 900zł

  Pióro z serii "Pisarze". William Faulkner, wybitny amerykański powieściopisarz  XX wieku, mistrz modernizmu, nagrodzony dwukrotnie nagrodą Pulitzera, a w roku 1949 literacką nagrodą Nobla. Pióro wykonane w stylu art. deco. Korpus pióra jest z czarno-brązowej żywicy i platynowanej tulei o subtelnej pierścieniowej budowie. Skuwka ozdobiona jest podpisem...

  4 900zł
 • 11 000zł

  Pióro z serii "Patroni sztuki" upamiętniające ważnego patrona sztuki brytyjskiej. Nawiązuje do neoklasycznej architektury Tate Britain, muzeum finansowane przez Sir Henry Tate. Charakteryzuje się oryginalnym kształtem; głęboki czerwony lakier, grawerowanie linie i srebrne elementy  na tym piórze tworzą odważną kompozycję. Złota, chowana stalówka dopełnia...

  11 000zł
 • 3 800zł

  Pióro wieczne z serii "Pisarze", poświecone Virginii Woolf, angielskiej pisarce i feministce, uważanej za jedną z czołowych postaci literatury modernistycznej XX w. Pióro wykonane jest z czarnej żywicy, którą pokrywa gilloche w kształcie fal. Nawiązanie do powieści "Fale".

  3 800zł
 • Pióro z limitowanej serii poświęconej legendarnej aktorce Grecie Garbo, kontynuujące linię „Diva” poświęconą w poprzednich latach innym legendom Hollywood - Ingrid Bergmann i Marlenie Dietrich.

 • 4 700zł

  Pióro z serii "Pisarze" - Franz Kafka. Nawiązuje do prostego, ale i pomysłowego stylu pisania autora, ale także oddaje hołd słynnemu dziełu Kafki "Przemiana". Przejście z kwadratowego w owalny kształt ma symbolizować ową przemianę. Klips i pierścienie wykonano ze srebra stanowiące ekscytujące przeciwieństwo do ciemnej czerwieni.

  4 700zł
 • Pióro wieczne z serii "Pisarze". Jules Verne światowej sławy pisarz, prekursor powieści science-fiction. Utrzymane w tonacji morskich głębin, przywołuje w pamięci obrazy z "20 000 mil podmorskiej żeglugi". Pióro posiada giloszowany korpus odbijający światło pod różnym kątem wydobywając w ten sposób wszystkie odcienie niebieskiego koloru.

 • 3 200zł

  Pióro z serii "Patroni sztuki.  Tym specjalnym wydaniem Montblanc honoruje Herberta Von Karajana, słynnego austriackiego pianisty i jednemu z największych dyrygentów XX wieku. Karajan nie tylko pozostawił niezatarty ślad na muzyce swojej epoki, ale także wspierał młodych artystów. Był także charyzmatyczną gwiazdą mediów, utalentowanym producentem operowym...

  3 200zł
 • 4 800zł

  Pióro z serii "Pisarze" - Fitzgerald Scott - wykonany w stylu Art Deco powstały jako hołd dla wielkiego amerykańskiego pisarza lat 20 tzw Jazze Age. Korpusy wykonano z masy perłowej oraz czarnej żywicy szlachetnej a pozostałe elementy ze srebra. Złota stalówka pióra posiada grawer miejskiej linii horyzontu lat 20.

  4 800zł
 • 9 900zł

  Pióro z serii "Patroni sztuki" przypomina styl artystyczny, który tak entuzjastycznie wspierał Carnegie: secesję. Klip z pióra jest  ozdobiony postacią kobiecą, której skrzydła otaczają nasadkę. Czarny żywica szlachetna stanowi uderzający kontrast do tego zdobienia. Stalówka dwukolorowa z 18kt złota z wygrawerowaną lilią.

  9 900zł
 • 3 800zł

  Pióro z serii "Pisarze", wydane w 2001 roku i poświęcone Charlsowi Dicensowi, przedstawicielowi wiktoriańskiej epoki, postrzeganej jako jeden z najwybitniejszych okresów angielskiej kultury. Korpus pióra z żywicy z wygrawerowanym podpisem pisarza. Skuwka z litego srebra. Stalówka 18kt. złota z monogramem Karola Dicensa.

  3 800zł
 • Pióro z serii "Patroni sztuki" poświęcone królowi Karolowi Wielkiemu. Pióro wykonane ze srebra w stylu przypominającym Katedrę w Akwizgranie, gdzie Karol został koronowany. Dwukolorowa stalówka z 18kt złota nosi wygrawerowany królewski monogram.

 • 5 900zł

  Edycja pisarska Schiller wykonana jest z materiału, który był symbolem zmieniającego się społeczeństwa, zwłaszcza w czasach Schillera - bursztynu. Jest misternie obrobiony, a to, wraz z prostą elegancją delikatnych, pozłacanych mocowań, przywołuje na myśl styl świetności klasycyzmu weimarskiego. Podpis Schillera jest wpisany na skuwce. Edycja limitowana...

  5 900zł
 • Pióro z serii "Pisarze" - Marcel Proust Jako wielki pisarz i myśliciel zawsze dążył do maksymalnej szczegółowości i precyzji, którą symbolizuje pióro wykonane jako ośmiobok z delikatnymi rycinami zrobiony ze srebra, przypominający najbardziej twórczy okres pisarza. Dwukolorowa stalówka z 18 kt. złota ma wygrawerowaną klepsydrę.

Wyświetla od 37 do 72 z 109 produktów